Zahrádkářská osada Malina

49°12'04.1"N 16°35'19.7"E

Kraví hora
Brno
60200

osadamalina@gmail.com

Novinky

Brigáda 4.6.2016

06.06.2016 01:54

Přišlo nás opravdu dost, práce byla pro všechny :o). Krocení džungle pokračovalo - takže máme nyní širší cesty a více světla. Přibyla nám ohrádka na dřevo, rozšířil se plácek.

Každý zvědavec je vítaný - jakýkoliv den, kdy je Malina otevřená pro veřejnost.

www.facebook.com/ZOMalinaBrno/photos/?tab=album&album_id=1095734950492738

Tohle uvidíte opravdu jen u nás :o)

Malina se opět přidala k celoevropské akci - Víkend otevřených zahrad.

Botanická zahrada či arboretum jsou krásná místa - protože jsou udržovaná odborníky. 

Můžete se přijít podívat, jak vypadají zahrádky opečovávané nadšenými amatéry :o).

Otevřeno máme v sobotu od 10 do 18 hodin. V 11 hodin jsme pro Vás připravili pohádku O červené karkulce, kterou zahraje Radka Blatná - malevelkedivadlo.cz/

Těšíme se na Vás.

www.facebook.com/events/1551725378466839

www.vikendotevrenychzahrad.cz/sindex.php?idvyrb=1145&akc=detail

"Pojem tradice pochází z latinského pojmu traditio, který vznikl spojením trans (přes) a dare (dávat). 
 
Tradice se chápe obvykle, jak již bylo uvedeno výše, jako předávání celku poznání, schopností, obyčejů a mravů kultury nebo skupiny. Tradice je z tohoto pohledu kulturním dědictvím."
 
Toto píše o tradici Wikipedie. Myslím, že na Malině se tradici začíná dařit. Organizování akcí samo o sobě nestačí, je třeba, aby byly společností akceptovány, a to se děje.
Stejně jako loni jsme vyhnali Zimu z Maliny, postavili Májku, opekli špekáčky. 
 
Martina Zwyrtek nám přečetla svoji nádhernou pohádku o princezně Palačince a hudební skupina Livada (což ve všech jihoslovanských jazycích znamená "louka") hrála všem pro radost.
Skončili jsme po půlnoci, což nám oznámily zvony z kostela Sv. Václava, neboť nebyla jen kouzelná Filipojakubská noc, ale i začátek pravoslavných Velikonočních svátků.
 
Odkaz na fotoalbum z akce je zde:

LIVADA na Malině

30.04.2016 00:57

30.4. během oslavy Filipojakubské noci vystoupí skupina LIVADA hrající převážně makedonskou lidovou hudbu, okořeněnou písněmi z Bosny, Srbska či Kosova. 

Jejich pojetí sahá od zcela tradičního a prastarého, "izvorného" ("izvor" makedonsky znamená pramen - s tapanem a původními lidovými strunnými nástroji, často s tzv. drónou neboli bordunem - jedním tónem, který doprovází celou píseň) přes tzv. starogradské (pro něž je charakteristický zejména akordeon a harmonické střídání akordů, na které je středoevropské ucho zvyklé, čalgiju (městský folklór s výrazně tureckými a orientálními prvky) až po přesahy do etnofolku.

Na Malinu dorazí kolem půl sedmé.

 

<< 17 | 18 | 19 | 20 | 21 >>